< >

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın ekibimiz en kısa sürede sizi arasın..
0 545 951 02 02 ve 0 212 951 02 02 (Pbx)
Bize Ulaşın

KBRN Maddeleri İle Kirlenmiş Alanların İyileştirilmesi Ve Geri Kazanımı Projesi


KBRN Maddeleri İle Kirlenmiş Alanların İyileştirilmesi Ve Geri Kazanımı Projesi

19 Haziran 2014 tarihinde Başkanlığımızda düzenlenen Afet ve Acil Durum Yüksek Kurulu toplantısında KBRN konusu gündeme gelmiş; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın M. Mehdi EKER, KBRN maddeleriyle kirlenen tarım alanlarının iyileştirilmesi ve bu alanların tarımsal faaliyetler için tekrar kullanılabilir hale getirilmesi konusunda Başkanlığımız ile gerekli çalışmaların yapılmasının önemini vurgulamıştır.

Bu kapsamda,  KBRN maddeleriyle kirlenen tarım alanlarının iyileştirilmesi ve geri kazanımı için yürütülecek faaliyetlerin bir dokümanda toplanması ile karar verme süreçlerine yardımcı bir kılavuz hazırlanması ve bu alanda kurumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla Başkanlığımız koordinasyonunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile “KBRN Maddeleriyle Kirlenmiş Alanların İyileştirilmesi ve Geri Kazanımı Projesi”  başlatılmıştır.

Projenin kapsamında 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilecek adımlar aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

    “KBRN Maddeleriyle Kirlenmiş Alanların İyileştirilmesi ve Geri Kazanımı Eylem Planı” taslağının oluşturulması
    Projenin tanıtımı ve konu ile ilgili bilgilendirme yapılması amacıyla tüm paydaşlar ve uluslararası uzmanların katılımı ile bir Açılış Toplantısı ve Uluslararası Sempozyum düzenlenmesi
    Konu ile ilgili kurum ve kuruluşların teknik uzmanlarının katılımı ile gerçekleştirilecek Ulusal Çalıştay sonucunda eylem planına son halinin verilmesi

Bu doğrultuda ilk etapta eylem planı taslağının oluşturulması için Başkanlığımız KBRN Çalışma Grubu personeli ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili personelinin katılımı ile hazırlık toplantıları başlatılmıştır. Haftalık olarak yapılan hazırlık toplantılarını Başkanlığımız KBRN Çalışma Grubu koordine etmekte ve toplantılara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından; Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü ve Hayvancılık Genel Müdürlüğü olmak üzere toplam 4 Genel Müdürlük temsilcileri aktif katılım sağlamaktadır.

Eylem planı taslağının oluşturulması için bu alanda daha önce yapılmış uluslararası çalışmalar incelenmiş ve çalışma kapsamında yer verilmesi gereken başlıklar belirlenmiştir. Eylem Planının oluşturulma süreci Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temsilcileri ile görüş alış verişinde bulunularak Başkanlığımız tarafından takip edilmektedir.

© 2021 Projenet Eticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.